Красив гол на Тонев съхрани надеждите на "Кротоне" (ВИДЕО)

Първо попадение в Серия "А" за българския национал

Българският национал Александър Тонев вкара изключително красив гол за победата на "Кротоне" с 1:0 като гост на "Пескара".

Юношата на ЦСКА влезе в игра като резерва в 63-ата минута и едва осем по-късно бе в прегрътките на съотборниците си. Това бе първо попадение в Серия "А" за Тонев.

"Кротоне" продължава тежката битка за спасение, като вече има 28 точки и три кръга преди края изостава на четири от "Емполи", който е първият отбор над чертата.

В 10-ата минута Сими можеше да изведе "Кротоне" напред, но Фиорило отрази неговия удар. Домакините отговориха с две възможности пре Жан-Кристоф Баебек, който не можа да преодолее Кордас.

След подновяването на играта положенията следваха едно след друго и пред двете врати. В 71-ата минута Александър Тонев от границата на наказателното поле с диагонален удар прати топката в мрежата на Фиорило.
В последните минути Ахмад Бенали от домакините бе изгонен от игра с втори жълт картон.

Така срещата приключи с успех на "Кротоне" и радост за Александър Тонев.