"Лил" и "Рен" поделиха точките на старта в Лига 1

Двата тима завършиха с по 10 души

Отборите на "Лил" и "Рен" откриха кампанията в Лига 1 с равенство 1:1 и два червени картона.

Гостите останаха с човек по-малко още в 35-ата минута, когато Саша Бое влезе изключително грубо в краката на съперник и съдията Клемен Тюрпен му показа директен червен картон.

Само 5 минути по-късно "мастифите" излязоха напред в резултата. С чудесно първо докосване Жонатан Бамба овладя топката и я изпрати в долния ляв ъгъл на вратата на Едуард Менди.

Радостта на домакините обаче бе кратка, тъй като в 43-ата минута Мандава също си изкара директен червен картон за грубо нарушение.

Домакините бяха близо до второ попадение в 51-ата минута, но ударът на Ренато Санчес мина на сантиметри покрай страничния стълб.

Постепенно момчетата на Жулиен Стефан вдигнаха оборотите и в 70-ата минута Ромен дел Кастийо нацели греда. В 74-ата обаче 17-годишният тийнейджър Едуардо Камавинга намери с глава Дамиен Да Силва, който изравни за 1:1.

В заключителните минути на срещата и двата тима пропуснаха да спечелят трите точки, а вратарят на "Лил" Майк Менян показа завидни рефлекси при удар на Матиуф Мауаса.