"Лил" удържа ПСЖ и отново е на върха

Без голове в дербито за първото място

"Лил" отново оглави класирането в Лига 1. В дербито за първото място "мастифите" направиха 0:0 с ПСЖ и така изпревариха "Олимпик" Лион. "Хлапетата" са с равен брой точки с "Лил", но с по-лоша голова разлика.

Шампионите от Париж остават трети, с точка по-малко.

През първото полувреме гостите създадоха доста положения пред Майк Менян, но вратарят бе безгрешен. В 25-ата минута Рафиня отправи мощен удар с глава, а топката прелетя встрани от вратата.

В 42-ата Мойзе Кен пробва отблизо рефлексите на Менян, но стражът на "мастифите" не трепна. В добавеното време на първото полувреме Преснел Кимпембе отново принуди Менян да покаже най-доброто, на което е способен.

В началото на втората част "Пари Сен Жермен" пропусна най-чистата си възможност. Мойзе Кен се озова на свободна позиция в наказателното поле, но ударът му бе неточен.

В 53-ата минута един от най-постоянните футболисти на "Лил" от началото на сезона - Юсуф Язъджъ, вкара топката във вратата на ПСЖ, но попадението бе отменено заради засада.

Въпреки смените, до края на срещата двата тима не успяха да създадат нищо по-интересно.