Магическа асистенция удиви футболна Италия (ВИДЕО)

Вижте най-зрелищното изпълнение на 20-ия кръг в Серия "А"

Футболните звезди в Италия вкараха не едно и две ефектни попадения през изминалия уикенд. Анализаторите на Апенините обаче са единодушни, че най-зрелищното изпълнение на кръга не е гол, а асистенция. Направи я футболистът на "Палермо" Илия Несторовски при гостуването на "Сасуоло".

В 9-ата минута македонският национал увлече двама противникови бранители на дъгата на наказателното поле, след което подаде с пета на съотборника си Робин Куайсон, извеждайки го сам срещу вратаря Андреа Консили. Шведският нападател откри хладнокръвно резултата и се погрижи Несторовски да регистрира една от най-атрактивните асистенции през този сезон.

Голът на Куайсон обаче бе крайно недостатъчен за "Палермо", който допусна пълен обрат още преди почивката, а впоследствие записа тежка загуба с 1:4, компрометирайки до голяма степен шансовете си за оцеляване в италианския елит.