Вдъхновен "Милан" срази "Рома" насред "Олимпико"

"Росонерите" с 12 мача без загуба във всички турнири

Отборът на "Милан" победи с 2:0 като гост "Рома" в дербито на 26-ия кръг на Серия "А".

Футболистите на Дженаро Гатузо не дадоха никакви шансове на "римските вълци" и закономерно се поздравиха с успеха. Така вече 12 мача във всички турнири "росонерите" не знаят какво е загуба.

Двата отбора не се изненадаха през първото полувреме. Втората част обаче започна ударно за "росонерите". В 48-ата минута 20-годишният Патрик Кутроне затвърди страхотната си форма под ръководството на Гатузо и откри резултата с прецизен удар в левия ъгъл на Алисон.

Гостите продължиха да бъдат по-активният отбор на "Олимпико" и в 73-ата минута бяха близо до ново попадение. Никола Калинич стреля мощно, но стражът на "вълците" се отличи с брилянтно спасяване.

Все пак минута по-късно резултат стана 2:0 в полза на миланския гранд. Калинич намери на чиста позиция Давиде Калабрия, той видя излезлият напред Алисон и прати топката във вратата.

След тази победа "Милан" се изравни по точки - 44, с шестия в класирането "Сампдория". "Рома" пък пропусна да се върне на третото място и остава пети с 50 точки.