Начо повтори фамозния гол на Зидан при разгром на "Реал" Мадрид (ВИДЕО)

Столичани разбиха със 7:1 "Културал Леонеса" в първия си мач за Купата

"Реал" Мадрид стартира блестящо участието си в настоящия сезон на Копа дел Рей. Отборът на Зинедин Зидан вкара 7 гола на третодивизионния "Културал Леонеса" и направи реванша в столицата безмислен.

Макар и без голяма част от звездите си, "Реал" излезе с достатъчно боеспособен тим и още в 5-та минута Джани Цуйрвелуун бе принуден да си вкара автогол. "Културал" е лидер в Сегунда Б дивисион в Испания и допреди този мач нямаше загуба през сезона. Домакините имаха великолепен шанс да изравнят малко след откриващия гол, но Кико Касия спаси удар на излязъл сам срещу него нападател.

Марко Асенсио вкара втори гол за "Реал" в 32-та минута, с което оформи своеобразен рекорд - бележи гол в дебюта си във всеки турнир, в който играе.

След почивката се оформи страшна буря пред вратата на отбора домакин. "Реал" вкара още 5 гола - 2 на Алваро Мората, 1 на Марко Асенсио, 1 на Мариано Диас и изключителен гол на Начо за 0:6.

Централният защитник заби попадение, което напомня страшно много на това на треньора му Зинедин Зидан от финала на Шампионската лига през 2002 г.

През цялото време на мача домакините от "Културал Леонеса" опитваха да зарадват феновете си, нападайки и търсейки гола. Те постигнаха целта си малко преди края, когато се разписа Борха Мартинес. Ето всички голове в мача:

Реваншът на "Сантиаго Бернабеу" е на 30 ноември.