"Наполи" и "Интер" заплетоха възела в Серия "А"

Без голове в битката за първото място

Отборите на "Наполи" и "Интер" не успяха да си отбележат гол в директен сблъсък за първото място в Серия "А". Двубоят между първия и втори на "Сан Паоло" завърши при резултат 0:0.

Двата тима продължават без загуба от началото на шампионата, но равенството прекрати перфектната серия на неаполитанците от осем поредни победи.

Домакините трябва повече да съжаляват за изпуснатите точки, след като на няколко пъти бяха доста по-близо от съперника до решителен гол.

В 5-ата минута неаполитанците можеха да поведат, но след удар на Марек Хамшик топката премина на сантиметри от гредата.

Гостите отвърнаха с изстрел от разстояние в 11-ата минута на Данило Д’Амброзио, който прати топката над вратата.

В 20-ата минута Самир Ханданович трябваше да се намеси решително след мощен удар на Дрис Мертенс. Секунди по-късно стражът отрази и опита за добавка на Хосе Кайехон.

Пропуските продължиха и през втората част. Хамшик и Инсиние се отличиха с неточни удари, а в 83-ата минута Ханданович запази нулевия резултат след шут на Пьотр Желински от около 25 метра. В последната минута отново словенецът се намеси решително при удар на Мертенс.