"Наполи" мина през Болоня за осми пореден успех в Серия "А"

Неаполитанците изравниха рекорд

"Наполи" спечели с 3:0 гостуването си на "Болоня" в мач от третия кръг на италианската Серия "А". Така играчите на Маурицио Сари продължават без загубена точка в първенството и са на върха в класирането заедно с "Ювентус" и "Интер".

Освен това те изравниха рекорда си от осем поредни победи в шампионата.

"Болоня" пък записа първата си загуба от началото на новия сезон и с четири точки остава на осмата позиция във временното класиране.

Първото по-интересно положение бе пред вратата на "Наполи". В 12-ата минута Симоне Верди изпълни пряк свободен удар, но Пепе Рейна се разтегна максимално и изби в гредата.

Домакините продължиха да бъдат по-активния отбор на терена и в 19-ата минута стигнаха до гол на Адам Масина, който обаче бе отменен заради засада.

През второто полувреме събитията на терена коренно се промениха.

В 67-ата минута "Наполи" откри резултата. Лоренцо Инсинье намери Хосе Кайехон в наказателното поле, който надскочи защитник на "Болоня" и отбеляза за 0:1.

В 83-ата минута неаполитанците нанесоха втория си удар. Груба грешка на домакините даде шанс на Дрис Мертенс и белгиецът отблизо вкара за 0:2.

Влезлият като резерва Пьотр Желински оформи крайното 0:3 в 88-ата минута след подаване на Кайехон.