"Наполи" обърна "Удинезе" и запази живи надеждите си за скудетото

Неаполитанците спечелиха с 4:2 на "Сан Паоло"

"Наполи" победи "Удинезе" с 4:2 на "Сан Паоло" в мач от 33-ия кръг в Серия "А". По този начин неаполитанците се доближиха на 4 точки от лидера "Ювентус" преди директния им сблъсък в неделя.

Гостите от Удине поведоха в 41-ата минута с първия си точен удар от началото на двубоя. Чешкият национал Якуб Янкто препарира Пепе Рейна с мощен удар в левия ъгъл на вратата.
Радостта на "фриуланите" обаче бе кратка, тъй като в добавеното време на първата част Лоренцо Инсиние се възползва от хубав пас на Желински и изравни за 1:1.

Свамте Ингелсон изведе гостите за втори път напред в резултата в 55-ата минута, а в 64-ата Раул Албиол възстанови паритета, вкарвайки с глава.

Неаполитанците направиха пълен обрат в 71-ата минута благодарение на Аркадиуш Милик.

Играчите на Маурицио Сари нанесоха решителния си удар само четири минути по-късно след гол с глава на Лоренцо Тонели.

Така разликата между Старата госпожа и неаполитанците е 4 точки, а двата тима ще се изправят един срещу друг в неделя (22 април) от 21:45. Срещата ще бъде излъчена пряко по RING.

"Удинезе" запазва 13-ата си позиция с 33 точки.