Наполи с нова издънка в Серия А (ВИДЕО)

Неаполитанците загубиха като гост на Удинезе с 0:1

Наполи допусна втора поредна загуба в италианското футболно първенство Серия А. Отборът, воден от Рафаел Бенитес, бе надигран като гост на Удинезе с 0:1. Победното попадение в 70-ата минута отбеляза най-добрият футболист на терена - централният защитник на домакините Данило. Бразилецът се възползва от грешка в защитата на съперника и отбеляза първия си гол за сезона от близка дистанция.

Това е първи успех за Удинезе над Наполи от април 2011 година, и първи на стадио "Фриули" след три поредни равенства между двата тима на това съоръжение. Удинезе се изкачи до 4-та позиция с актив от 6 точки, а фаворитът за титлата Наполи има 3т. и вече изостава с шест от лидерите Рома и Ювентус.

В същото време Фиорентина постигна първа победа за сезона в Серия А. Виолетовите спечелиха като гост на Аталанта с 1:0. Победният гол отбеляза новото попълнение Ясмин Куртич в 58-ата минута.