Нелеп автогол донесе победа на "Рома" в последния мач за сезона

"Римските вълци" победиха с 1:0 при гостуването си на "Сасуоло"

Отборът на "Рома" победи с минималното 1:0 при гостуването си на "Сасуоло" в мач от последния кръг в италианската Серия "А".

Успехът за римляните дойде след автогол на Джанлука Пеголо.

С тази победа "вълците" събраха актив от 77 точки на третата позиция в шампионата, докато "неровердите" останаха на 11-о място с 43 точки.

Гостите по-активно търсеха гола и в 12-ата минута мощен удар на Патрик Шик разтресе гредата на "Сасуоло". Няколко минути по-късно и голмайсторът на "Рома" Един Джеко се размина с попадението, тъй като не успя да засече по най-добрия начин центриране на Диего Пероти.

Усилията на "вълците" дадоха резултат в добавеното време на първото полувреме. Костас Манолас засече центриране от ъглов удар, последва разбъркване в наказателното поле и Пеголо си отбеляза нелеп автогол.