Нова загуба за Ювентус. Сасуоло нокаутира шампиона (ВИДЕО)

Сасуоло нанесе 4-та загуба на шампиона Ювентус от началото на шампионата. На стадиона в Реджо Емилия "зелено-черните" спечелиха с 1:0 и поставиха под сериозно съмнение бъдещето на Масимилиано Алегри начело на Юве.

Единственият гол бе отбелязан от Никола Сансоне след превъзходно изпълнен пряк свободен удар в 20-та минута.

Юве опита да върне попадението скоро след това, но силен шут на Пол Погба бе избит с мъка от вратаря на Сасуоло. В 39-та минута Джорджо Киелини извърши нарушение отзад срещу Доменико Берарди и получи втория си жълт картон.

Останал с 10 души, отборът на шампионите успя да натисне съперника си в неговото поле. Треньорът Алегри постепенно смени нападателното дуо Манджукич - Дибала с Мората - Дзадза. Въпреки добрата игра на Алваро Мората обаче чистите положения за Ювентус почти липсваха. Малко след началото на втората част Пол Погба пропиля най-добрия шанс за гостите.

Така Сасуоло постигна първата в историята си победа над Ювентус и вече е 5-ти с 18 точки. Ювентус пък има едва 3 победи от началото на шампионата и с 12 точки заема 12-то място.