"Нумансия" е на осминафинал за Купата на Краля (ВИДЕО)

Втородивизионният тим отстрани елитния "Малага"

"Нумансия" се класира на 1/8 финал в турнира за Купата на Краля. Отборът от Сегунда Дивисион успя да отстрани елитния Малага с 3-2 общ резултат

Втородивизионният "Нумансия" елиминира трети съперник този сезон в турнира за Купата на Испания. Отборът от Сория изхвърли "Малага" след като удържа 1-1 в реванша в южния град, а преди това бе спечелил домакинството си с 2-1.

"Малага", който се бори за оцеляването си в Примера, откри резултата с гол на Адриан в 19-та минута. Въпреки превъзходството си андалусците не успяха да вкарат втори гол до почивката и малко след нея бяха наказани.

След изпълнение на ъглов удар защитникът Елгесабал направи 1-1. 3 минути преди края Борха Бастон пропусна страхотен шанс да прати мача в продължения и Малага отпада от турнира за трети пореден сезон още от първия си съперник."Нумансия" пък отива сред най-добрите 16 в турнира след като се справи последователно с "Реал" Овиедо, "Спортинг" Хихон и "Малага".