Обрат остави "Наполи" начело на Серия "А"

"Небесносините" се справиха с "Фиорентина"

"Наполи" запази лидерската си позиция в италианския футболен шампионат, след като победи с 2:1 като гост "Фиорентина".

"Небесносините трябваше да осъществяват пълен обрат, за да прибавят към актива си трите точки и да останат с пълен актив - 21 след 7 мача.

Футболистите на "Фиорентина" откриха резултата в 28-ата минута. Влахович засече топката с глава и я прати на пътя Лукас Мартинес Куарта, който с хубав страничен удар преодоля вратаря Давид Оспина.

В "Наполи" се активизираха и само 10 минути по-късно достигнаха до равенство. След неуспешно изпълнена дузпа от Лоренцо Инсиние и спасяване на стража Бартломей Драговски, топката попадна у Ървин Лозано, който не сбърка.

Пълният обрат дойде в началото на втората част. Желински центрира отлично от фал и Амир Рахмани засече с глава за 2:1 за "Наполи".