Бой и 5 червени картона: "Олимпик" Марсилия победи ПСЖ за първи път от 2011 г. (ВИДЕО)

Парижани с втора поредна загуба в Лига 1

"Олимпик" Марсилия най-после дочака своя момент. Играчите на Андре Вилаш-Боаш победиха с 1:0 ПСЖ в голямото дерби на Франция и по този начин записаха първи успех срещу шампионите от 27 ноември 2011 г.

Единственият гол в срещата бе дело на Флориан Товен в 31-ата минута. Двата тима отбелязаха по още едно попадение, но те не бяха зачетени.

В предишните 13 гостувания на "Парк де Пренс" ОМ имаше само едно равенство, а при последните 20 мача между двата тима ПСЖ печелеше категорично.

За ПСЖ, в чийто състав се завърнаха след коронавирус Неймар и Анхел ди Мария, това бе второ поредно поражение в първенството след изненадващата загуба от "Ланс" преди няколко дни.

В добавеното 10-минутно продължение страстите се нажежиха и двата тима довършиха срещата в намален състав след бой между футболистите. Вследствие на сблъсъците съдията изгони Левин Кюрзауа и Леандро Паредес от ПСЖ, както и Дарио Бенедето и Жордан Амави от гостуващия отбор. След консултация с VAR и голямата звезда на парижани Неймар видя червения картон.

Марсилци събраха 6 точки и заемат 5-ата позиция в Лига 1, докато ПСЖ е 18-и с нулев точков актив.