ПСЖ се качи на върха след лесна победа над "Ланс"

Парижани задминаха "Лил", който обаче е с мач по-малко

"Пари Сен Жермен" излезе начело във френската Лига 1 след домакинска победа с 2:1 над "Ланс" в мач от 35-тия кръг.

Това е четвърти пореден успех в шампионата за играчите на Маурисио Почетино и така те събраха 75 точки, като са с 2 повече от "Лил", който обаче е с мач по-малко.

В 33-ата минута Неймар се възползва от грешка на защитник на "Ланс" и откри резултата. В 59-ата минута Маркиньос засече топката за 2:0. Две минути по-късно Игнатиус Ганаго върна един гол за гостите.

В 84-ата минута Мауро Икарди вкара трети гол за ПСЖ, но той беше отменен поради засада.

Битката за титлата във Франция е изключително оспорвана, а от 22 ч. "Лил" приема "Ница" и при успех отново ще си върне върха. Този двубой може да гледате по RING.