ПСЖ се качи на върха след рецитал срещу "Лион"

Шампионите изместиха "Лил" от първото място

ПСЖ е новият лидер във френската Лига 1. Шампионите спечелиха категорично с 4:2 дербито срещу "Олимпик" Лион и по този начин се изравниха на върха с "Лил", който обаче вече ще бъде втори заради по-лоша голова разлика.

Два гола за успеха при гостуването отбеляза Килиан Мбапе. Националът на "петлите" вече има 100 попадения в Лига 1, отбелязани в 143 мача с екипа на "Монако" и ПСЖ. Със своите 22 години и 91 дни той подобри рекорда на Херве Ревели, който отбелязва стотния си гол във Франция на 23 години и 153 дни.

Сред голмайсторите за тима на Маурисио Почетино се наредиха още португалският халф Данило и аржентинецът Анхел ди Мария, чийто дом бе атакуван от крадци само преди няколко дни.

В средата на второто полувреме Мбапе бе заменен от Неймар, който записа първи игрови минути от средата на февруари, когато получи контузия.

Точни за домакините от "Лион", които остават на трето място в класирането, бяха Слимани и Корне.