Резервите на "Реал" с класика срещу "Нумансия"

Мадридчани крачат към 1/4-финалите за Купата на Краля

"Реал" Мадрид записа категоричен успех с 3:0 при гостуването си на втородивизионния "Нумансия" в първия мач помежду им от 1/8-финалите за Купата на Краля.

Домакините играха с човек по-малко над половин час, след като Диаманка бе изгонен в 60-ата минута.

"Кралският клуб" заложи предимно на резерви. Мадридчани доминираха още от началните минути, но трябваше да чакат до 35-ата минута, за да излязат напред в резултата. Тогава Лукас Васкес изработи дузпа, а Гарет Бейл бе точен от бялата точка.

След почивката "Нумансия" остана с човек по-малко заради втори жълт, респективно червен картон на Диаманка в 60-ата минута.

В 76-ата минута Иниго Перес от състава на домакините прехвърли вратаря Кико Касийа, топката обаче срещна напречната греда.

В 89-ата минута Васкес отново спечели дузпа, а Иско реализира, удвоявайки аванса на "белите". Две минути по-късно Борха Майорал оформи крайния резултат и до голяма степен обезсмисли реванша на 10 януари от 22:30 ч., който също ще можете да гледате в каналите на bTV Media Group.