Рома и Болоня не се победиха в мач с 4 гола, 3 от които дузпи (ВИДЕО)

2:2 на „Ренато Дал‘Ара“ под проливен дъжд

Рома не успя да спечели гостуването си на Болоня и направи нова грешна стъпка в преследването на Скудетото. Двата тима си спретнаха голово реми – 2:2.

Проливният дъжд на "Ренато Дал'Ара" повлия на качеството на играта. Заради него по терена се бяха образували множество локви, които създадоха сериозни трудности на футболистите и превърнаха двубоя в нещо като водна топка.

Адам Масина даде преднина на домакините в 14-ата минута, възползвайки се от отличен пас на Лука Розетини. Това обаче се оказа единственото попадение от игра.

В 52-ата минута Миралем Пянич изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Антони Муние в наказателното поле. Рома осъществи пълен обрат в 72-ата минута, когато този път Един Джеко се разписа от бялата точка.

Минути по-късно и Болоня получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар. Бившият играч на Рома Матия Дестро застана зад топката и не сбърка – 2:2.

Така три тима ще нощуват на върха в Калчото. Рома, Интер и Фиорентина имат по 27 точки в актива си.