"Рома" превзе Неапол, Джеко отново герой за "вълците" (ВИДЕО)

"Наполи" - "Рома" 1:3

Тимът на "Рома" излезе на второ място в класирането в италианската Серия "А", след като победи с 3:1 като гост "Наполи" в голямото дерби от осмия кръг.

Един Джеко се превърна в герой за "римските вълци", след като реализира две попадения за успеха, а едно добави Мохамед Салах.

Босненският национал откри резултата в 43-ата минута. Калиду Кулибали направи много груба грешка в отбрана, която позволи на Мохамед Салах да му отнеме топката и да я подаде на Джеко, който от непосредствена близост реализира за 1:0.

В 54-ата минута бившият таран на "Манчестър Сити" и "Волфсбург" покачи на 2:0, след като засече с глава центриране на Алесандро Флоренци от фаул.

Наполи успя да върне един гол само 4 минути по-късно, когато Кулибали се извиси над всички при едно центриране от корнер и с глава наказа излезлия неумело Войчех Шчесни.

В 85-ата минута обаче Мохамед Салах сложи точка на спора, след като се разписа за 3:1 след подаване на Даниеле де Роси.

В класирането "Рома" е на второ място с 16 точки, а "Наполи" е трети с 14. Водач е "Ювентус" с 18, но "старата госпожа" има и мач по-малко.