"Рома" разгроми "Беневенто" и влезе в топ 4 в Италия

Ченгиз Юндер с два гола за успеха на "римските вълци"

"Рома" победи "Беневенто" с 5:2 на стадио "Олимпико" в последен мач от 24-ия кръг на Серия "А".

Изненадващо гостите откриха резултата още в 7-та минута чрез едно от новите попълнения Гилерме. Столичани натиснаха и няколко пропуска направи Джеко преди Фасио в 26-та минута да изравни.

След почивката "Рома" вдигна оборотите и в 59-та минута Джеко направи обрата пълен. Младият турчин Ченгиз Юндер пък се отличи с два гола между 62-та и 75-та минута.

Гостите върнага едно попадение чрез Бриньола минута по-късно, а Дефрел от дузпа оформи крайното "Рома" - "Беневенто" 5:2.

Така "Рома" изпревари градския си съперник "Лацио" на четвъртото място във временното класиране и има 47 точки. "Беневенто" е твърдо на последното място с актив от 7 точки.