Рома с шеста поредна победа в Серия "А" (ВИДЕО)

Емполи 1:3 Рома

Рома победи с 3:1 като гост Емполи и се изкачи на третото място в италианското първенство.

Още в петата минута Стефан Ел Шаарауи изведе "вълците" напред в резултата след асистенция на Диего Пероти.

Точно 17 минути по-късно Ервин Зуканович си вкара автогол и изравни резултата в полза на домакините, чиято радост беше кратка. В 27-ата минута Миралем Пянич отново даде аванс на столичани.

Малко повече от четвърт час преди края на срещата Ел Шаарауи отблизо след добавка на празна врата оформи крайния резултат 3:1.

В добавеното време на мача Марио Руй получи втори жълт картон и беше отстранен от игра.
Шестата поредна победа позволи на Рома да се изкачи на трета позиция в класирането с актив от 53 точки. Емполи е на десето място с 34 точки.