"Рома" си тръгна с точка от Милано, вратарят Алисон герой

"Интер" изравни късно, изпусна победата

"Интер" и "Рома" не се победиха в дербито от 21-ия кръг на италианската Серия "А". Мачът в Милано завърши 1:1, а героят на вечерта бе вратарят на гостите Алисон.

На "Джузепе Меаца" "римските вълци" откриха резултата в 31-ата минута с попадение на Стефан Ел Шаарауи, който се възползва от блестящ извеждащ пас именно на бразилския страж.

След почивката "Интер" притисна "Рома", но играчите на Лучано Спалети направиха куп пропуски. Гредата също помогна на гостите в 74-ата минута при акробатичен удар на Мауро Икарди.

Последваха смели изяви на вратаря Алисон, преди "Интер" все пак да успее да стигне до изравнителен гол. Това се случи в 86-ата минута, когато Марцело Брозович центрира, а Матиас Весино с глава прати топката в мрежата.

Така "Интер" се добра до равенството в един мач, който можеше да спечели.

"Нерадзурите" заемат 4-ото място в класирането с актив от 43 точки, колкото има и 3-ият "Лацио" (мач по-малко). Тимът на "Рома", който също е с мач по-малко, остава 5-и с 40 точки.