"Рома" смачка "Сампдория" и се върна в Топ 6

"Римските вълци" спечелиха с 4:1

"Рома" разби "Сампдория" с 4:1 в мач от 12-ия кръг на Серия "А". По този начин "римските вълци" се върнаха в топ 6. Тимът на Еузебио Ди Франческо е с актив от 19 точки. "Моряците" пък са 12-ти с 15 пункта.

Резултатът на "Олимпико" откри "Рома" с гол на Жуан Жезус в 19-ата минута. Бразилският централен бранител подложи крак на далечната греда след удар с глава на Браян Кристанте - 1:0.

Нищо интересно не се случи до 55-ата минута, когато главният съдия отсъди дузпа в полза на "Сампдория" за нарушение на Костас Манолас срещу Гастон Рамирес. Реферът обаче избра да разгледа ситуацията с помощта на технологията за видеоповторения VAR и отмени решението си.

Няколко минути по-късно Патрик Шик се възполза от отличен рейд на Александър Коларов и вкара на празна врата за 2:0.

В 72-ата минута, след нов страхотен пробив на Коларов, топката попадна в Стефан Ел Шаарауи, който покачи на 3:0 с красив прехвърлящ удар.

Минута преди края Грегоар Дефрел, под наем от "Рома", върна едно попадение за генуезците. Това обаче само ядоса домакините и Стефан Ел Шаарауи, с втория си гол в мача, оформи крайния резултат - 4:1.