Рома спечели дербито на Вечния град (ВИДЕО)

"Вълците" победиха "Лацио" с 2:0

"Рома" спечели градското дерби, побеждавайки "Лацио" с 2:0. Точни за успеха на "вълците" в мача от 15-я кръг на Серия А бяха Кевин Строотман в 64-ата минута и Раджа Наинголан в 77-ата.

Гостите не са допускали загуба от "римляните" в осем поредни шампионатни двубоя, а последното им поражение в първенството от този съперник е от преди четири години.

По този начин възпитаниците на Лучано Спалети се изравниха на второто място с "Милан" с 32 точки, докато "орлите" са на пета позиция с 28.

Мачът на "Стадио Олимпико" бе очакван с голям интерес, тъй като от дълго време двата отбора не са били конкуренти за топ 3, като преди тази среща ги разделяше само една точка.
Домакините от "Лацио" владееха инициативата през първото полувреме, но не успяха да оползотворят превъзходството си.

"Рома" поведе в 64-а минута след груба грешка в защита на Уолас. Кевин Строотман отне топката на бразилеца и с техничен прехвърлящ удар откри резултата.

Минута след това реферът показа червен картон на Данило Каталди, което допълнително утежни ситуацията за "орлите".

В 77-а минута Раджа Наинголан проби през центъра и с удар от разстояние в близкия ъгъл вкара втори гол за "Рома", с което реши мача.

Поражението е първо за "Лацио" от септември насам, като тимът бе в серия от девет поредни мача без загуба.