Рулетката на дузпите реши поредния мегасблъсък в САЩ (ВИДЕО)

Челси надигра ПСЖ със 7:6 след дузпи

Getty Images/Guliver Photos

Челси постигна първа победа в Северноамериканския турнир на International Champions Cup. Лондончани надиграха ПСЖ със 7:6 след изпълнение на дузпи. В редовното време срещата завърши при резултат 1:1. Поражението е първо за шампионите на Франция, които в първите си два мача надиграха Бенфика (3:2) и Фиорентина (4:2).

Парижани откриха резултата в 25', когато точен бе лидерът на отбора Златан Ибрахимович. Шведският нападател отбеляза втория си гол в надпреварата, след като бе оставен непокрит в наказателното поле.

Челси все пак успя да изравни след почивката. В 65' Сеск Фабрегас се отличи с брилянтно технично подаване към Виктор Моузес, който от близка дистанция насочи топката във вратата на Салваторе Сиригу.

При наказателните удари шампионът на висшата лига спечели с 6:5. Точни за "сините" бяха Фалкао, Аспиликуета, Реми, Оскар, Вилиан и Куртоа. Именно белгийският вратар нанесе победния удар, след като секунди преди това бе спасил удар на Тиаго Силва.

Следващият мач на Челси е на 29 юли (сряда), от 3:00 българско време срещу Барселона. Двубоят ще бъде излъчен пряко по RING.BG, както и срещата Манчестър Юнайтед - ПСЖ от 4:00 на 30 юли (четвъртък).