Руските волейболисти победиха САЩ в Токио

Двата тима направиха оспорван мач на олимпийските игри

Волейболистите на Руския олимпийски комитет (под това име се състезават атлетите на Русия на Игрите в Токио) победиха представителите на САЩ с 3:1 гейма (25:23, 27:25, 21:25, 25:23).

"Сборная" и съперникът ѝ изиграха страхотен мач, който до края беше изключително оспорван, както приляга на битката за олимпийските медали. Двата тима не допускаха големи разлики в резултата. В първите два гейма руснаците успяха да вземат предимство и да поведат. Последва трета част, която отиде в актива на САЩ след видимо отпускане в редиците на съперника им. В четвъртия гейм отново руснаците показаха стабилната си игра и победиха.

Най-резултатен за "Сборная" стана Дмитрий Волков с 16 точки. Егор Клюка добави 14. За САЩ Тейлър Сандър записа 17 точки.

Двата тима са в група с олимпийския шампион от Рио 2016 Бразилия, Франция, Аржентина и Тунис. За елиминациите се класират първите 4 отбора.

Руснаците са лидери до момента, след като успяха преди дни да победят и аржентинците.