Селта е на полуфинал след сензация в Мадрид (ВИДЕО)

Селта отстрани Атлетико след сензационна победа с 3:2 в Мадрид. Двата отбора бяха завършили 0:0 във Виго и Селта задължително трябваше да вкара, а това не изглеждаше особено вероятно, след като Атлетико не бе допускал гол в последните си 5 мача.

Това обаче се случи в 21-та минута. Голът вкара Пабло Ернандес, който засече топката с глава след заучено изпълнен корнер. Атлетико изравни в 29-та с гол на Антоан Гризман. Французинът се възползва от слабо избита топка от вратаря след удар на Яник Ферейра-Караско. Така "дюшекчиите" посрещнаха втората част със самочувствие, че ще постигнат пълен обрат.

Мощен шут на Джон Гуидети обаче ги попари в 57-та минута. Шведът изненада вратаря Моя от близо 30 метра след пресечен пас в центъра на терена. Малко по-късно Пабло Ернандес с глава почти уби надеждите на домакините, вкарвайки трети гол за Селта.

Диего Симеоне предприе смени, вкарвайки Оливер Торес и Анхел Кореа. Именно последния вкара впечатляващ гол 10 минути преди края оформяйки крайното 2:3, след което Диего Симеоне и отборът му напускат турнира с наведени глави.