Серията спря на 15. Болоня препъна Ювентус (ВИДЕО)

Нулево равенство на "Ренато Дал'Ара"

Серията от 15 поредни победи на Ювентус приключи. Това стана на стадиона на Болоня, където шампионите не успяха да пречупят новака и завършиха 0:0.

Масимилиано Алегри бе оставил сред резервите си една от големите звезди на отбора Пауло Дибала. Извън големия брой контузени, треньорът остави извън титулярите и Хуан Куадрадо и Алекс Сандро. В резултат на това първата част бе много безлична за Ювентус, който не създаде нито едно чисто положение.

Вместо това Болоня имаше шанс да поведе при един далечен шут на Матия Дестро, който бе спасен от Буфон.

След почивката картината не се промени значително. Болоня се стараеше да контраатакува, но нямаше острота. Шампионите пък се отчетоха с няколко изпълнения на Пол Погба, който обаче така и не успя да уцели вратата.

В следствие на равенството Юве има 2 точки аванс пред втория Наполи и може да бъде изместен от първото място ако Наполи победи Милан в своя мач от 26-ия кръг в понеделник на Сан Паоло.