"Севиля" чака "Валенсия" или "Барса" на финала

Андалусците победиха "Леганес" с 2:0 в полуфинална среща-реванш за Купата на Краля

"Севиля" се наложи с 2:0 над гостуващия "Леганес" и с общ резултат от двете срещи 3:1 е на финал в турнира за Купата на Краля.

Първият мач помежду им преди седмица завърши с равенство 1:1.

Тимът на Винченцо Монтела започна силно и поведе след четвърт час игра, когато Луис Муриел намери Хоакин Кореа и последният не сбърка - 1:0.

"Севиля" продължи да доминира, но трябваше да чака до последната 90-а минута, за да подпечата успеха и да си осигури място на финала. Франко Васкес се възползва от пас на Сандро Рамирес и оформи крайното - 2:0.

Така андалусци очакват своя съперик на финала. Това ще бъде победителят от сблъсъка между други два елитни тима - "Валенсия" и "Барселона".

Каталунците спечелиха първия двубой с минималното 1:0 и тази вечер гостуват на "Местая" в реванша. Него можете да проследите пряко по bTV Action oт 22:30 ч.