Борещият се за оцеляване "Ним" застраши първото място на "Лил"

След дербито между "Лион" и ПСЖ може да има нов лидер в Лига 1

Около полунощ френската Лига 1 може да има нов лидер. Настоящият "Лил" се препъна в борещия се за оцеляване тим на "Ним", губейки с 1:2, и даде страхотна възможност на "Олимпик" Лион и ПСЖ да оглавят класирането.

Двата тима изостават с точно 3 точки от "мастифите", а срещата им е от 22 ч. по RING.

Муса Коне откри резултата в полза на гостите в 12-ата минута, но 8 по-късно португалският защитник Шека възстанови равенството. "Ним" обаче не бе казал последната си дума. В 45-ата минута Рено Репар се разписа за 2:1 и даде надежди на тима за спасяване от изпадане.

"Лил" тръгна в атака, но така и не успя да вкара втори гол. Попадение на Бурак Йълмаз в 57-ата минута пък бе отменено поради засада.

С тази победа "Ним" вече се намира на 18-о място, като е с равен брой точки със 17-ия "Лориан".