Тренто загуби втората си среща от плейофите (ВИДЕО)

Молфета изравни резултата в четвъртфиналите

Facebook

Волейболният тим на Тренто записа загуба във втория си мач от четвъртфиналите на плейофите на италианската Серия А1 срещу отбора на Молфета. Възпитаниците на Радостин Стойчев загубиха с 1:3 (21:25, 24:26, 25:18, 14:25), а резултатът в серията стана равен, след като трентинци постигнаха победа в първата среща. Кой от двата тима ще отиде на полуфинал, ще се реши в третия мач, който ще се изиграе в събота.

Най-резултатен във вчеращната срещата стана диагоналът на домакините от Молфета Фернандо Ернандес, който заби 33 точки (6 аса, 3 блока, 59% ефективност в атака).

Матей Казийски започна като титуляр за тима на Тренто и завърши с 13 точки (2 аса, 48% ефективност в атака, 36% перфектно и 50% позитивно посрещане). Другият българин в състава - разпределителят Георги Братоев, се появи на полето само през първия гейм за изпълнение на сервис и не записа точки. Най-резултатет за тимът, воден от Радостин Стойчев, стана Габриеле Нели с 16 точки (2 аса, 4 блока, 48% ефективност в атака).

В четвъртък Тренто излиза срещу руския Белогорие (Белгород) в среща от елиминационната фаза в турнира Шампионска лига.