Трофей и още три медала за България на Европейското по Самбо

Златен медал за Валентин Бенишев в категория до 74 килограма

Европейският шампион Бенишев - вторият отляво надясно
European Sambo Federation

Изключително силно представяне на българския отбор на Европейското първенство по самбо в руския град Казан.

Още в първия ден от надпреварата Валентин Бенишев стана европейски шампион по бойно самбо в категория до 74 килограма. Във финала той победи Иля Хадкевич (Беларус).

Снимка: European Sambo Federation

Със сребро се окичи Марко Косев, който се състезава в категория до 57 килограма - бойно самбо. Във финала Косев загуби от представителя на домакините Мухтар Гамзаев.

Калина Стефанова от своя страна спечели сребро в спортното самбо в категория до 60 килограма след загуба във финала от рускинята Арина Пчелинцева.

Цветелина Цветанова (трета отляво надясно на снимката) пък взе бронз в категория до 48 килограма, където шампионка стана друга рускиня Мария Молчанова.

В първенството на Европа по самбо в Казан участват над 300 бойци от 30 страни.