В Неапол станаха свидетели на невиждано от над четвърт век събитие (ВИДЕО)

Футболистите на Наполи изкараха яда си на клетия отбор на Болоня

Наполи разгроми Болоня с 6:0 в първия мач от 34-ия кръг на Серия "А". Това бе най-убедителният успех на неаполитанците от октомври 1987 година, когато се наложиха над Пескара със същия резултат. Така футболистите на Маурицио Сари се реваншираха на феновете си за посредственото представяне срещу Интер в предишния кръг, когато загубиха с 0:2.

Начало на голеадата на "Сан Паоло" даде заместникът на наказания Гонсало Игуаин Маноло Габиадини, който се разписа в 10-ата минута. Така за първи път през този сезон отборът на Роберто Донадони получи гол в началния четвърт час.

Габиадини покачи на 2:0 от дузпа, отсъдена за нарушение на Кевин Констант срещу Хосе Мария Кайехон, а до края на първото полувреме италианският национал пропусна да се отчете с хеттрик.

През второто полувреме се развихри Дрис Мертенс, който вкара три гола във вратата на Антонио Миранте. Най-зрелищното попадение на белгийския национал бе ударът му извън наказателното поле в 88-ата минута. Малко след това резервата Давид Лопес оформи най-голямата загуба на Болоня през настоящата кампания.

Отборът на Сари временно съкрати изоставането си зад лидера Ювентус на 6 точки, докато Болоня увеличи серията си без шампионатен успех на 9 мача.