Вижте колко близо бе Александър Тонев до първи гол в Серия "А" две минути след дебюта му в италианския елит (ВИДЕО)

Юношата на ЦСКА се стреми да стане петият българин с попадение в италианския елит

Българският национал Александър Тонев имаше добра възможност да открие головата си сметка за новия си клуб Фрозиноне след само 2 минути на терена в двубоя от втория кръг на Серия "А" срещу Аталанта. Той дебютира за новака в италианския елит, влизайки като резерва в 75-ата минута на мястото на Лука Паганини при резултат 2:0 в полза на "бергамаските". Секунди по-късно Тонев отправи топовен шут от далечно разстояние. Топката обаче премина на няколко сантиметра от дясната греда на вратата, пазена от Марко Спортиело. Срещата завърши със загуба с 0:2 за Фрозиноне.

Ако беше реализирал, Тонев щеше да стане петият българин с гол в елитния ешалон на италианския футбол след Николай Илиев, Христо Стоичков, Валери Божинов и Ивайло Чочев. Пожелаваме му да го стори още в следващия шампионатен мач на Фрозиноне срещу Рома на 12 септември (събота). Двубоя може да проследите пряко по RING от 19:00 часа.