Загуба за Линда Зечири в първия ѝ мач в Токио

Тя отстъпи на представителката на Австралия Чен Суан-Ю

Със загуба стартира участието си в турнира по бадминтон българската представителка Линда Зечири.

Тя се изправи срещу бадминтонистката на Австралия - родената в Тайван Чен Суан-Ю. Мачът завърши с поражение за Зечири с 1:2 (16:21, 22:20, 8:21) гейма.

Навръх рождения си ден българката беше доста стабилна в началото. Тя даде солиден отпор на своята съперничка в първата част, но представителката на Австралия не изпусна натрупаната преднина.

Във втория гейм българката успя да изравни в края и със силна игра да прибави към своя актив тази част. Доброто представяне обаче не продължи в заключителния гейм, в която Зечири взе само 8 точки.

Следващият мач на българката е в сряда (28 юли). Само класиралите се на първите места в тройките продължават към елиминациите.

За Зечири това е второ участие на олимпийски игри. Преди 5 години в Рио де Жанейро тя постигна 2 победи в групата си, но отпадна на осминафинал.

По-късно днес за последния си мач от турнира по бадминтон при женските двойки в Токио ще излязат сестрите Стефани и Габриела Стоеви. Те изгубиха шансове за класиране напред след две загуби.