Златан спаси "Милан" с гол номер 300 и се нареди след Роналдо и Меси

"Росонерите" завършиха 1:1 с "Удинезе"

Звездата на "Милан" Златан Ибрахимович донесе точката за своя тим от мача срещу "Удинезе" в 17-тия кръг на Серия "А".

41-годишният нападател започна като титуляр при гостуването на "росонерите" и се разписа във втората минута на продължението, за да направи резултата 1:1. Преди това "Удинезе" поведе с попадение на Бето в 17-ата минута.

За шведа с босненски корени голът е по-специален. Той е под номер 300 за Златан в топ 5 първенствата на Европа (английско, испанско, френско, италианско, германско). Повече от него имат само другите две големи звезди на съвременния футбол - Кристиано Роналдо (483 гола) и Лионел Меси (475 гола).

Ибрахимович е вкарвал за "Ювентус" (23 гола), "Интер" (57 гола), "Барселона" (16 гола), "Пари Сен Жермен" (113), "Манчестър Юнайтед" (17 гола) и "Милан" (74 гола).

От началото на сезона той игра в 10 мача за "росонерите" в Серия "А", в които вкара 7 попадения.

"Милан" остава лидер в първенството на Италия с 39 точки, но преследвачите му "Интер" (37 точки) и "Наполи" (36 точки) тепърва ще изиграят мачовете си от кръга.