Пред Мбапе, Кейн и Холанд! Роналдо - голмайстор №1 за годината

Португалецът вкара две дузпи в дербито с Ал Итихад

Кристиано Роналдо вече е голмайстор №1 в света за 2023 г.! Петкратният носител на "Златната топка" изпревари Килиан Мбапе, Хари Кейн и Арлинг Холанд при реализаторите, след като отбеляза две дузпи при победата на Ал Насър с 5:2 срещу Ал Итихад в дербито от 17-ия кръг на саудитския шампионат.

Така португалската суперзвезда има 53 попадения, пред Мбапе и Кейн с по 52 и Арлинг Холанд с 50. До края на годината Роналдо има още един мач. От останалите на Холанд предстоят два, но таранът на Манчестър Сити е контузен, а участието му в тях - под въпрос.

Тази вечер Ал Итихад поведе в 14' чрез Абдерразак Хамдала, но Роналдо изравни от дузпа 5 минути по-късно.

В 38' Ал Насър стигна до пълен обрат с гол на Андерсон Талиска, преди Хамдала да възстанови равенството в началото на втората част.

В 68' Роналдо върна аванса на своите от бялата точка. По-лошото за домакините беше, че останаха с 10 души, тъй като Фабиньо, който извърши фала за наказателния удар, получи втори жълт картон.

Точка на спора сложи Садио Мане с два гола в рамките на 6 минути между 76' и 82'.

С трите точки Ал Насър запази втората позиция, която заема с актив от 43 - 7 зад водача Ал Хилал. Ал Итихад е шести с 28 точки, след като навлезе в серия от 3 поражения.