Глоби от 100 хил. евро след бруталния бой между Реал – Партизан (ВИДЕО)

Побойникът Гершон Ябуселе отнесе наказание от 5 мача

Евролигата се оказа безмилостна към отборите на Реал Мадрид и Партизан, които сътвориха чутовен скандал във втория мач от плейофите на Евролигата. Дисциплинарната комисия към турнира на богатите наказа финансово двата тима, като не спести санкции и на част от играчите, замесени в мелето.

Испанците и сърбите ще олекнат с по 50 000 евро за проява на неспортсменско поведение, възпрепятстващо нормалното приключване на срещата, която трябваше да бъде прекратена при по-малко от 2 минути до финалната сирена. Решенията не подлежат на обжалване.

View this post on Instagram

A post shared by BasketNews (@basketnews)

От страна на играчите най-потърпевш се оказа Гершон Ябуселе от Реал. Французинът бе наказан да не играе в следващите 5 мача на мадридчани в турнира на богатите, въпреки че го грозеше санкция от 4 години. Toй бе сред най-дейните в боя и този, който тръшна на паркета Данте Екзъм, като последният напусна „Уизник Сентър“ с патерици и скъсано сухожилие. Това означава, че крилото ще пропусне Финалната четворка в турнира на богатите, ако „белите“ се докопат до участие в Каунас.

Кевин Пънтър от Партизан бе лишен от състезателни права за две срещи, докато друг играч на „гробарите“ – Матиас Лесор, както и Габриел Дек от Реал, ще пропуснат по един двубой в най-комерсиалната клубна надпревара на Стария континент.

Ситуацията излезе извън контрол в края на мача, когато Серхио Люл удари Пънтър. В мелето се включиха всички играчи, а Дек удари Екзръм, който секунди по-късно бе хванат през врата и повален на пода от Ябуселе. Ескалацията продължи да се покачва, а общо 21 играчи бяха дисквалифицирани.

Това накара реферите да прекратят мача при 95-80 в полза на тима от Белград и да му присъдят победата. Селекцията на Желко Обрадович се откъсна с 2-0 победи в четвъртфиналната серия и е само на един успех от място в битката за медалите. Серията се мести в сръбската столица, където ще бъдат изиграни третият и евентуално четвъртият мач. Срещите ще бъдат изиграни на 2 и 4 май.