И Далас не можа да спре Везенков (ВИДЕО)

Шеста поредна победа за Сакраменто в НБА

Александър Везенков и Сакраменто записаха шеста поредна победа в най-силното баскетболно първенство в света - НБА. Тимът от Калифорния срази Далас като гост със 129:113.

Двубоят бе първи за българина срещу Лука Дончич от 2018 г. насам, когато двамата играеха съответно за Барселона и Реал Мадрид.

Везенков бе на паркета 13 минути, като отбеляза 7 точки, като всички дойдоха в самия край на срещата. Той записа още 1 борба, 1 асистенция, 1 чадър, 1 грешка и 2 лични нарушения.

Домантас Сабонис изигра пореден страхотен мач за победителите с 30 точки, 13 борби и 6 асистенции. Ди'Арън Фокс също бе на познатото високо ниво, завършвайки с 30 точки и 7 асистенции.

За съперника Лука Дончич записа 25 точки, 10 борби и 7 асистенции.

След този двубой Сакраменто е с баланс 8/4, докато Далас е с 9/5. Калифорнийци излязоха на четвърто място в Западната Конференция на НБА, изпреварвайки именно Маверикс в класирането. "Кралете" са лидер в своята Тихоокеанска дивизия, където са пред ЛА Лейкърс, Финикс, Голдън Стейт и ЛА Клипърс.

Везенков и компания няма да имат време за никаква почивка, тъй като след по-малко от 24 часа гостуват на Ню Орлийнс в първия от двата поредни мача между тях. Двубоят е във вторник сутрин от 3:00 часа българско време.