Сакраменто най-накрая би, Везенков цял мач на пейката (ВИДЕО)

Малик Монк герой за "кралете" срещу Портланд

Александър Везенков остана на резервната скамейка през всичките 53 минути при победата на Сакраменто Кингс със 121:118 над Портланд Трейл Блейзърс след продължение.

За най-добрия играч в Евролигата за миналия сезон това бе първи мач откакто е в НБА, в който не взема участие.

Двубоят в столицата на щата Калифорния бе напълно равностоен, като двата тима почти постоянно разменяха водачеството. Най-голямата преднина за домакините от Сакраменто бе в средата на втората четвърт, когато поведоха с 10 точки, докато Портланд на няколко пъти излизаше напред с аванс до пет точки.

В последната четвърт Трейл Блейзърс играеха по-добре и в заключителните пет минути бяха постоянно напред в резултата.

Сакраменто все пак получи един последен шанс да прати мача в продължение, от който Малик Монк се възползва. 8.3 секунди преди края той бе фаулиран при атаката си към коша и след като вкара двата наказателни удара направи резултат 111:111.

В допълнителното време Монк се отличи с ключовото отиграване, когато 12 секунди преди края овладя борба под коша на противника след неуспешна своя атака.

За победителите от Сакраменто най-резултатен с 27 точки бе центърът Домантас Сабонис, който прибави и 11 борби и 9 асистенции на сметката си. Монк завърши с 23 точки, а Кевин Хъртър вкара 17.

За Портланд над всички бе Джерами Грант с 38 точки. Той имаше и две последователни възможности от тройката, с които да прати мача във второ продължение, но ги пропусна.

В класирането Сакраменто заема десето място в Западната конференция с 3 победи и 4 загуби, като с днешния успех "кралете" прекъснаха серията си от три последователни поражения. Портланд е е на 11-а позиция с баланс от 3 победи и 5 загуби.