Сакраменто се спаси в трилър, Везенков отново на пейката (ВИДЕО)

Успех №20 за Кингс в НБА след две продължения

Любомир Асенов, LAP.BG

Сакраменто победи Орландо със 138:135 (27:30, 40:25, 24:34, 27:29, 20:17) след две продължения.

Малик Монк е големият герой за "кралете" с 37 точки, следван от Кийгън Мъри с 28 и Домантас Сабонис с 22.

Кингс имаха аванс от 12 точки на полувремето, но той бе стопен от Паоло Банкеро, който бе над всички с 43 точки. И това не е всичко - калифорнийци имаха смазващо предимство под коша, където хванаха 69 борби срещу 46, но опонентът им отбеляза рекордните в историята си 25 тройки в мача.

За съжаление, българската звезда Александър Везенков отново не игра. Родният национал не взе участие и при загубата от Шарлът преди ден.

Майк Браун използва 11 баскетболисти, като четирима - Монк, Мъри, Сабонис и Фокс получиха по над 43 минути на терена.

Сакраменто остава пети на Запад с актив 20/13. Орландо е седми на Изток с 19/15.