Барселона с историческо постижение

29 мача без загуба за Луис Енрике

EPA

Барселона завърши наравно 1:1 при гостуването си на Валенсия в полуфинален двубой реванш от турнира за Купата на краля и постигна исторически рекорд.

С равенството отборът ръководен от Луис Енрике удължи серията си без загуба на 29 мача и стана номер едно в историята на клуба.

Спорът между Барселона и Валенсия бе решен още миналата седмица, когато каталунците победиха със 7:0 на "Камп Ноу" и Енрике реши да заложи на голяма част от младите си таланти. Валенсия се възползва от това и поведе в резултата през първото полувреме с гол Алваро Негредо, а гостите стигнаха да равенството в края на мача като попадението отбеляза Каптум.

Така Барселона ще играе шести финал в турнира за Купата на краля в последните осем години.