Пак късен гол: Левски оцеля и срещу последния

18-годишен донесе 1:0 срещу Етър и блестящия му вратар

Пореден късен гол измъкна Левски от провал на своя стадион "Георги Аспарухов". "Сините" измъкнаха 1:0 срещу последния Етър. Единственото попадение отбеляза 18-годишният Асен Митков в 82-ата минута след асистенция на Уелтън. Талантът се появи като резерва секунди по-рано.

Домакините имаха смазващо надмощие на терена и отправиха повече от 20 удара. Вратарят на Етър Мартин Величков обаче изигра фантастичен мач и блесна с изумителни спасявания.

По-рано през сезона попадения в последните минути - а понякога и секунди - донесоха трите точки срещу Пирин (2:0), Хебър (1:0) и Ботев Враца (1:0). В предишния кръг тимът на Николай Костов стигна само до 2:2 при гостуването си на новака Крумовград.

Благодарение на победата Левски се върна на третата позиция в класирането, с точка пред четвъртия ЦСКА.