Дибала спаси "Ювентус" от резил срещу последния (ВИДЕО)

Аржентинецът вкара две дузпи за успеха с 4:2

"Ювентус" надигра трудно последния "Беневенто" с 4:2 като гост и направи поредна крачка към титлата в Серия "А".

Общо 65 точки разделяха двата отбора в класирането преди мача, но това не си пролича на терена, където тимът на "Беневенто", който на практика е сигурен изпадащ, оказа неочаквано сериозна съпротива.

Пауло Дибала се отчете с хеттрик за успеха, като две от попаденията му паднаха от дузпи.

"Юве" поведе с гол на Дибала в 16-а минута, но домакините бързо изравниха чрез Шейк Диабате в 24-а минута. В добавеното време на първата част реферът отсъди първата дузпа за "бианконерите" след видеоповторение на ситуацията. Аржентинецът хладнокръвно реализира за 2:1.

В началото на втората част Диабате отново се разписа и изравни за 2:2.

В следващите минути "Юве" трудно стигаше до голови ситуации, но съдията отново се намеси в 74-а минута, когато отсъди спорна дузпа в полза на гостите за падане на Гонсало Игуаин в наказателното поле. Дибала отново не сгреши и оформи хеттрика си, с което окончателно прекърши съпротивителните сили на домакините.

Влезлият като резерва Дъглас Коста оформи крайното 4:2 с красив гол след самостоятелен пробив по десния фланг.

С победата "Ювентус" затвърди лидерската позиция със 7 точки повече от втория "Наполи", който в неделя приема "Киево". Срещата ще бъде излъчена пряко по RING от 16 ч.