Драматично равенство в дербито Интер - Наполи (ВИДЕО)

Интер и Наполи завършиха 2:2 в дербито от седмия кръг на Серия А на "Джузепе Меаца". Всички голове в мача, противопоставил бившите треньори на двата тима Валтер Мадзари и Рафаел Бенитес, бяха вкарани в последните 15 минути.

Хосе Мария Кайехон откри за гостите в 79-ата, но три по-късно Фреди Гуарин изравни. В последните секунди на редовното време отново Кайехон даде преднината на „сините” с шестия си гол от началото на сезона, с който се изравни на върха в голмайсторската класация с Тевес и Хонда. Интер все пак успя да спечели точка с попадение на бразилеца Ернанес в първата минута от добавеното време.

Нерадзурите имат само една победа в последните си пет мача от шампионата, а Наполи няма загуба в четири поредни срещи. В класирането лидер е Ювентус с 19 точки, следван от Рома с 18 и Сампдория с 15. Милан е четвърти с 14, а Наполи и Интер заемат съответно 7-ма и 9-та позиция.