Фиеста с 10 гола класира "Севиля" напред за Купата на Краля (ВИДЕО)

Двама футболисти отбелязаха по три гола

"Севиля" се класира за 1/8-финалите за Купата на Краля след разгром с 9:1 срещу четвъртодивизионния "Форментера". Отборът на Хорхе Сампаоли спечели сблъсъка с общ резултат 14:2.

Хеттрик през първото полувреме за домакините отбеляза Лусиано Вието. По този начин в рамките на пет дена аржентинският нападател реализира общо пет попадения - с две повече отколкото за целия минал сезон с екипа на "Атлетико" Мадрид. Освен него преди почвиката се разписаха още Гансо, Висам Бен Йедер и Пабло Сарабия.

След почивката "Севиля" намали темпото, но не спря да вкарва във вратата на "Форментера". Бен Йедер се разписа още два пъти, а Сарабия регистрира втори гол на сметката си. При резултат 7:0 Габри отбеляза почетно попадение за балеарците.