"Интер" разби "Удинезе", залепи се за "Рома" и "Лацио"

4:0 за "нерадзурите" на "Дачия Арена"

"Интер" спечели с 4:0 като гост на "Удинезе" в мач от 36-ия кръг на Серия "А". Футболистите на Лучано Спалети заемат петата позиция с 69 точки и се надяват на грешка от конкурентите за зона Шампионска лига "Рома" и "Лацио".

Андреа Ранокия беше точен в 12-ата минута с глава. Рафиния вкара второто попадение в 43-ата минута, а в продължението на първата част Мауро Икарди направи резултата класически. Аржентинецът вкара своя 28-и гол в шампионата, разписвайки се в четвърти пореден мач от Серия "А", а също така за шести път във вратата на "Удинезе".

Домакините останаха с човек по-малко в началото на второто полувреме. Секо Фофана беше изгонен след консултация със системата за видео-наблюдение. В 49-ата минута той стъпи върху крака на Перишич. Борха Валеро в 71-ата минута вкара четвърти гол.

До края на срещата "Интер" пропусна отличен шанс да направи резултата класически. Младият французин Ян Карамо от чиста позиция прати топката в напречната греда.