"Юве" изтръгна трите точки от "Киево"

Гостите спечелиха трудно с 2:1

"Ювентус" не допусна изненада при гостуването си на "Киево" и спечели с 2:1 гостуването си във Верона от 12-ия кръг на Серия А.

Шампионите не изглеждаха особено свежи след мача си с "Лион", но все пак с голове през второто полувреме стигнаха до трите точки.

Първото полувреме мина без попадения и с териториален превес на "Юве". В 57-та минута обаче Марио Манджукич се възползва от подаване на Хуан Куадрадо и откри за гостите. Малко след това обаче се стигна до изравняване. Влезлият минути по-рано Серджо Пелисиер бе съборен в наказателното поле от Щефан Лихщайнер и реферът отсъди дузпа. При положението обаче останаха сериозни съмнения за засада.

От бялата точка Пелисиер не сбърка и изравни. Победният гол за "Ювентус" дойде 1/4 час преди края, когато Пянич с марково изпълнение вкара за 1:2.

До края Стефано Стураро и Хуан Куадрадо пропуснаха страхотни положения да направят победата на "Ювентус" още по-убедителна.