Ювентус мина и през Торино и продължава да води в Серия "А" (ВИДЕО)

Буфон стана абсолютен рекордьор за най-много минути без допуснат гол

Ювентус победи Торино с 4:1 на стадио "Олимпико" в мач от 30-ия кръг на Серия "А".

"Бианконерите" бързо се вдигнаха след отпадането в Шампионска лига и продължават да водят във временното класиране. В 4-та минута пък Джанлуиджи Буфон изпревари Себастиано Роси на върха в класацията за най-много минути без допуснат гол. Рекордът на легендарния вратар на Милан беше 929 минути от сезон 93/94.

Иначе Ювентус започна силно мача и контролираше изцяло играта. В 33-та минута Пол Погба отбеляза много красив гол от пряк свободен удар и откри резултата. В 42-та пък Сами Кедира проби през средата, а защитата на домакините му направи неочакван подарък и го остави да влезе чак до вратаря Падели и халфът на Юве покачи на 2:0.

Торино вдигна рязко оборотите веднага след почивката и в 47-та минута получи право да изпълнява дузпа. Зад топката застана Белоти и не сгреши. 10 минути по-късно Макси Лопес изравни, но голът беше отменен заради несъществуваща засада. И точно, когато "биковете" бяха близо до изравняване, Алваро Мората реализира за 3:1 в полза на Ювентус. Отново той оформи и крайния резултат в 77-та минута. В края на мача пък Кедира получи директен червен картон за реплика към съдията Никола Рицоли.

Така Ювентус остава начело в Серия "А" с актив от 70 точки, докато Торино е на 13-та позиция с 33 точки.